Doceniaj to, czym obdarzyło Cię życie, a będzisz szczęśliwszy!

Otwórzmy oczy

Wszyscy narzekamy i jęczymy od czasu do czasu z powodu czegoś, co nie idzie po naszej myśli lub po prostu dlatego, że bez względu na to, co mamy w życiu, nigdy nie jesteśmy zadowoleni i zawsze szukamy czegoś lepszego. Jak często rzeczywiście siadamy i dziękujemy za to, co dało nam życie? Dla większości ludzi strata jakiejś rzeczy to jedyny czas, kiedy myślimy o tym, co jest naprawdę ważne w życiu i dlaczego powinniśmy być wdzięczni za nasze błogosławieństwa. Szczęście w życiu nie polega na dobrach materialnych i pieniądzach, ale na drobnych codziennych rzeczach, które tak często większość z nas uważa za oczywiste, wszyscy jesteśmy błogosławieni bez względu na to, z jakiego życia pochodzimy, wszyscy powinniśmy liczyć podziękuj za to, co mamy, zamiast rozwodzić się nad tym, czego nie mamy.

Mówiąc dziękuję

Od momentu przebudzenia powinieneś dziękować za to, co masz, budzenie się obok partnera, którego kochasz i kochasz, zwracając się do niego i mówiąc „dziękuję” to świetny początek dnia, „dziękuję” za to, że mnie kochasz, za bycie tam dla mnie, po prostu za bycie sobą”. To jest osoba, którą czcisz i uwielbiasz, i masz szczęście budzić się obok niej każdego ranka, a samo to czyni cię jednym z najbogatszych ludzi na ziemi i jest wystarczającym powodem, aby każdego ranka liczyć swoje błogosławieństwa.

Powód do wdzięczności można znaleźć w najmniejszych rzeczach

W ciągu dnia dzieje się wiele rzeczy, na które nie zwracamy uwagi, ale które są błogosławieństwami, a niektóre mogą nawet pojawić się jako błogosławieństwa w przebraniu. Ważne jest, aby być bardziej świadomym tego, co dzieje się w naszym życiu i doceniać wszystkie drobiazgi, które często mogą nas ominąć, bez zastanowienia się nad nimi. Bardzo często to najmniejsze rzeczy w życiu mogą nam przynieść największą radość, to niektóre z najważniejszych punktów naszego życia, które powinniśmy pielęgnować i dziękować za każdy dzień.

Wymień swoje powody do wdzięczności

Jeśli usiądziesz i oczyścisz umysł, zatrzymasz się i pomyślisz o tym, jakie przywileje i bigactwa masz w swoim życiu i spróbujesz wymienić 5 z nich, a bez wątpienia zaczniesz myśleć o tym, co masz w życiu, będziesz w stanie wymienić o wiele więcej niż tylko 5. Choć może Ci się wydawać, że nie masz za co być wdzięcznym, przekonasz się, że myśląc o tym, że się mylisz, być może dla Ciebie jest to śmiech wnuka lub dziecka i radość ze spędzania z Tobą czasu, może to być nieoczekiwany telefon od przyjaciela, kochanka, syna, córki, matki lub ojca, żeby się tylko przywitać, zasiąść do rodzinnego posiłku i wymienić się historiami o minionym dniu. Wszystko to są te małe radości życia, które sprawiają, że życie jest wyjątkowe i sensowne, i które należy podziękować, są prawdziwymi błogosławieństwami, nie chodzi o to, ile masz pieniędzy w banku, jak duża jest twoja garderoba, posiadanie najnowsze gadżety lub nowy samochód. Wszystkie te rzeczy to tylko dobra materialne i chociaż mogą wywołać uśmiech na naszej twarzy i sprawić, że poczujemy się dobrze, nie są prawdziwymi błogosławieństwami, na pewno dobrze się czujesz, bądź zabezpieczony finansowo, ale jeśli tak nie jest, nie oznacza to, że nie są bogaci na wiele innych sposobów. W rzeczywistości wielu ludzi, którzy są na linii chleba, jest bardzo często bogatszych i jest w stanie liczyć o wiele więcej błogosławieństw niż ci, którzy mają ogromne konto bankowe.