Metoda przeszczepu włosów FUT – na czym polega?

Problem wypadania włosów najczęściej dotyka panów. Trzeba jednak wiedzieć, że łysienie, choć w tym przypadku zdarza się rzadko, to nie omija także kobiet. Niezależnie od tego, czy problem ten spotyka mężczyzn, czy kobiety, zawsze jest to dość niekomfortowa sytuacja. Jasne staje się zatem, że wiele osób tracących włosy szuka skutecznych sposób na to, aby sobie z tym problemem poradzić. Na szczęście takie sposoby są, a jednym z nich jest przeszczep włosów metodą FUT. Na czym polega?

Czym jest metoda przeszczepu włosów FUT?

Aktualnie stosowane są różne metody przeszczepu włosów. Faktem jest jednak, że zdecydowanie największą popularnością cieszy się dziś metoda FUT. Wynika to przede wszystkim z jej wysokiej skuteczności. Sama metoda polega na pobraniu pojedynczych grup mieszków włosowych z okolicy dawczej i ich przeszczepieniu w okolicę biorczą. To, co wyróżnia metodę FUT to fakt, że każdy meszek włosowy jest wcześniej precyzyjnie badany pod kątem swojej przydatności. Pozwala to wyeliminować ryzyko przeszczepu uszkodzonych włosów. Warto tu również podkreślić, że w przypadku metody przeszczepu włosów metodą FUT dochodzi także do przeniesienia komórek macierzystych odpowiedzialnych za wzrost włosów. Metoda polecana i zalecana jest głównie w przypadku łysienia androgenowego i pourazowego. Poza tym metoda FUT stosowana jest w przypadku utraty włosów w wyniku poparzenia skóry głowy.

Na czym polega metoda przeszczepu włosów FUT?

Jak już wspomniano, metoda FUT polega na przeniesieniu całych meszków włosowych z okolicy dawczej na wybraną okolicę biorczą. Jeśli chodzi o okolicę dawczą, to stanowić mogą ją różne części ciała. Może być to tors, broda, czy okolice łonowe. Aby pobrać meszki włosowe, konieczne jest wykorzystanie specjalnych sztanc metalowych. Dzięki nim możliwe jest pobranie meszków włosowych z bardzo dużą precyzją. W kolejnym etapie pobrane wcześniej meszki włosowe poddawane są dokładnemu badaniu. Pozwala to na wyeliminowanie uszkodzonych włosów. Co ważne, w w trakcie jednego zabiegu, który trwa od 2 do 4 godzin, pobiera się i wszczepia nawet 3000 meszków włosowych.

Jakie zalety ma metoda przeszczepu włosów FUT?

Metoda przeszczepu włosów FUT ma wiele zalet. Nie może zatem dziwić, że jest tak często wybierana? O jakich zaletach tu mowa? Przede wszystkim metoda FUT cechuje się niezwykle wysoką skutecznością. Dodatkowo jest to metoda w pełni bezpieczna. Wynika to z tego, że w tym przypadku pobierane są pojedyncze meszki włosów, w przeciwieństwie do innych metod, gdzie pobierane są większe partie skóry. Dzięki temu po zabiegu na skórze nie pozostają żadne blizny. Nie bez znaczenia jest także fakt, że efekty uzyskane dzięki tej metodzie są długotrwałe. Wszystko to sprawia, że metoda FUT jest dziś tak powszechnie stosowana. Aby jednak móc cieszyć się z jej zalet, zabieg przeprowadzony musi być w sposób profesjonalny. Istotny jest zatem wybór odpowiedniej kliniki. Dobrym przykładem może być tu San Medical, doświadczona klinika medycyny estetycznej, specjalizująca się m.in. w zabiegach przeszczepu włosów.